Так ось вони — наші витоки

Ми – українці з особливою шаною ставимося  до народних традицій. Адже знати, поважати й зберігати свої джерела – це моральні канони, властиві цивілізованому суспільству.

Щорічно наприкінці травня в Республіці Молдова відзначають свято, що об’єднує всіх слов’ян — День слов’янської писемності та культури й урочисто вшановують Святих рівноапостольних Кирила і Мефодія − творців слов’янської писемності.

Слов’янська писемність була створена в IX столітті. Новий алфавіт отримав назву «кирилиця» на ім’я візантійця Кирила. А допомагав йому в богоугодній справі освіти слов’янських народів старший брат Мефодій.

Кирило створив слов’янську абетку на основі грецької, суттєво змінивши її, щоб передати слов’янську звукову систему.

Люди мають пам’ятати про те, що у слов’янських народів – українців і росіян, сербів і білорусів, чехів і поляків – єдине коріння. Це означає, що ми повинні підтримувати один одного, щоденною працею зміцнювати відносини між нашими державами.

DSCN4007

З цієї нагоди  в нашій бібліотеці зібралися члени клубу „Cопілка Молдови”, щоб поринути у глибину поезії, слухаючи вірші своїх колег. Mи влаштували літературні посиденьки, щоб зробити паузу в цьому стрімкому світі і почитати свої поезії, згадати улюблені вірші класиків, поділитися  враженнями від недавніх подорожей в Україну, послухати українські пісні.

DSCN4047

Реклама

Добавить комментарий

Заполните поля или щелкните по значку, чтобы оставить свой комментарий:

Логотип WordPress.com

Для комментария используется ваша учётная запись WordPress.com. Выход /  Изменить )

Google photo

Для комментария используется ваша учётная запись Google. Выход /  Изменить )

Фотография Twitter

Для комментария используется ваша учётная запись Twitter. Выход /  Изменить )

Фотография Facebook

Для комментария используется ваша учётная запись Facebook. Выход /  Изменить )

Connecting to %s