Соборна мати Україна одна на всіх як оберіг

22 січня – День Соборності України та Свободи, свято створення незалежної Української Народної Республіки. Важливою подією на шляху до Соборності став Акт Злуки.

22 січня 1919 року на Софійському майдані Києва відбулося урочисте проголошення акта про об’єднання Західної Української Народної Республіки з Наддніпрянською Українською Народною Республікою в єдину Народну Республіку.

Ідея всеукраїнської єдності формувалася ще з часiв Київської Русi, Галицько-Волинської держави, Запорізької Січі, Визвольної вiйни пiд проводом Богдана Хмельницького, Гетьманщини.

Боротьба українського народу за соборність своїх земель – одна із важливих сторінок його минулого. Слово «соборність» включає в себе єдність і згуртованість.

 Великий український класик Олесь Гончар писав: «Бережіть собори душ наших!». Собор душі є у кожного із нас. Берегти його означає слідкувати за своїми думками, діями, вчинками. Одним із головних завдань собору душі є знати і пам’ятати свою історію.Изображение 771-1

До дня Соборності України в бібліотеці імені Лесі Українки була відкрита Изображение 772-1

виставка картин українських художників Молдови на якій були присутні: представники  українського посольства в Молдові,  президент Благодійного фонду професійних художників Молдови „Renaştere” Євген Осередчук, представники фонду та читачі бібліотеки. Изображение 762.jpg

Сьогодні День Соборності України — це свято рідного краю, свято рідної держави, яке виявляє найщиріші почуття любові, поваги, адже українська мрія – єдність, свобода і незалежність.

Україно, нездоланна вища Мати
Володимира, Богдана і Тараса.
Бог тобі призначив жити, не вмирати,
Бути світові як захист і окраса.

В.Переяславець

Реклама

Добавить комментарий

Заполните поля или щелкните по значку, чтобы оставить свой комментарий:

Логотип WordPress.com

Для комментария используется ваша учётная запись WordPress.com. Выход /  Изменить )

Google+ photo

Для комментария используется ваша учётная запись Google+. Выход /  Изменить )

Фотография Twitter

Для комментария используется ваша учётная запись Twitter. Выход /  Изменить )

Фотография Facebook

Для комментария используется ваша учётная запись Facebook. Выход /  Изменить )

Connecting to %s