Згуртовуємо зацікавлених друзів

Починаючи з 1991 року в бібліотеці імені Лесі Українки в літературному клубі «Українська світлиця» (зараз він носить назву «Сопілка Молдови») відбуваються зустрічі з людьми, які взяли на себе місію зберігати в іншомовній країні свою рідну мову з її літературними та діалектними гілочками.


Літературні посиденьки в бібліотеці

Збереження національної самобутності і культурних традицій українців, які проживають в Республіці Молдова, залучення їх в суспільне життя Кишинева, у загальний інформаційний процес, виховання толерантного ставлення та поваги до культури і традицій краю, в якому вони живуть — ось основні постулати роботи нашого клубу «Сопілка Молдови». З членами цього клубу ми проводимо літературно-музичні вечори, українські вечорниці, зустрічі з письменниками та презентації нових книг. Цей клуб згуртовує людей різного віку, професій, різного освітнього, культурного і соціального рівня. Тут оптимально поєднуються особисті і суспільні інтереси, контакти будуються на грунті захоплення будь — яким видом соціально — корисної діяльності, розвивається громадянська і творча активність, ініціатива людей.

В рамках клубу «Сопілка Молдови» нами розроблена і діє протягом декількох років довгострокова програма ”Нащадки пам’ять бережуть”. В рамках цієї програми в бібліотеці проходять заходи, що сприяють популяризації творів класичних та сучасних письменників і поетів: Т. Шевченка, М. Коцюбинського, І. Котляревського, П. Мирного, О. Вишні, і ін.

Важливе завдання по збереженню і зміцненню української мови в культурному середовищі етнічних українців Молдови стоїть сьогодні і перед літераторами Молдови, чиє коріння пов’язано з Україною.

Як мінімум тричі на рік ми проводимо заходи, в яких возвеличуємо та прославляємо нашу рідну українську мову. 9 листопада ми відзначаємо День української писемності та мови, 24 травня — День слов’янської писемності та культури та 21 лютого — Міжнародний день рідної мови. 

Книга-каталог «Українська палітра Молдови» отримала Почесну відзнаку Лауреата ім. Пантелеймона Куліша

В нашій бібліотеці збираються члени клубу „Cопілка Молдови”, щоб поринути у глибину поезії, слухаючи вірші своїх колег. Mи влаштовуємо літературні посиденьки, щоб зробити паузу в цьому стрімкому світі і почитати свої поезії, згадати улюблені вірші класиків, поділитися  враженнями від недавніх подорожей в Україну, послухати українські пісні.

У своїй повсякденній роботі бібліотекарі прагнуть до того, щоб читач, приходячи в бібліотеку, розумів, що його тут чекають, що є чудовий книжковий фонд, що тут комфортно і затишно. А якщо читач йде на захід, то він знає, що в бібліотеці він ще і зустріне друзів, колег, однодумців. Бо це зустрічі з близькими по духу і по життю людьми, де можно поспілкуватися по-сімейному, без помпезності.

За відгуками членів клубу «Сопілка Молдови», заходи, які ми проводимо спільно з ними в бібліотеці, доставляють їм задоволення. Адже ці зустрічі дають можливість відірватися від сімейних справ, почерпнути щось нове з періодичних видань і просто поспілкуватися з приємними людьми.І завжди ці заходи стають теплими святами однодумців спільного поетичного сприйняття, в якому немає місця поспіху і невідкладності. Гості, немовби, роблять паузу в цьому стрімкому світі, зупиняючись на мить, щоб відчути глибину, гармонію, щирість і відвертість віршів, де є Світ без початку і кінця. 

У цих заходах беруть активну участь керівники та активісти української громади Молдови, представники Посольства України в Республіці Молдова, науковці, мистецтвознавці, шанувальники писемної творчості.

Добавить комментарий

Заполните поля или щелкните по значку, чтобы оставить свой комментарий:

Логотип WordPress.com

Для комментария используется ваша учётная запись WordPress.com. Выход /  Изменить )

Фотография Facebook

Для комментария используется ваша учётная запись Facebook. Выход /  Изменить )

Connecting to %s