Творчість, закарбованa в слові

Книга Євгена Осередчука ”Творчість, закарбованa в слові” видана в 2020 році за фінансової підтримки України. Це свого роду мала енциклопедія культурного життя української діаспори в Молдові. В книзі розповідається про багаторічну роботу Благодійного фонду професійних художників, українських народних майстрів ”Відродження” Республіки Молдова під керівництвом Євгена Осередчука. Вона включає статті, інтерв’ю, репортажі з подій, опубліковані за чверть століття в періодичних виданнях республіки і за її межами.


Посол України в Республіці Молдова Марко Шевченко знайомиться з книгою Є.Осередчука ”Творчість, закарбованa в слові”

Євген Осередчук — людина різностороння. Він відомий художник, графік, майстер декоративно-прикладного мистецтва. Євген Павлович — організатор численних виставок картин в Молдові і в Україні. Його роботи є окрасою експозицій бібліотеки ім. Лесі Українки, Культурно-інформаційного центру при Посольстві України в Республіці Молдова.

Перелік офіційних регалій Євгена Осередчука вражає. Він засновник і Президент Благодійного фонду професійних художників, українських народних майстрів ”Відродження” Республіки Молдова, заслужений діяч мистецтв Республіки Молдова, заслужений працівник культури України, Віце-президент Товариства української культури Республіки Молдова, Член Української Всесвітньої Координаційної Ради, Член Асоціації світової української преси. У 2016 році його заслуги були відзначено ювілейною медаллю Президента України “25 років Незалежності України”.


Євген Осередчук з друзями в Кишинівській бібліотеці ім. Л.Українки

А також Є. Осередчук – автор ряду книг, відзначених на щорічному Загальнонаціональному конкурсі «Українська мова – мова єднання» в Україні (м. Одеса). Книга-каталог «Українська палітра Молдови» отримала Почесну відзнаку Лауреата ім. Пантелеймона Куліша (2007 р.) Автобіографічна книга Євгена Осередчука «П’ять сторінок життя» посіла перше місце в номінації «На видноті всього світу» (2010 р.). Альманах «Товариство української культури в Республіці Молдова – 20 років» у 2012 р. посів друге місце у номінації «На видноті всього світу».

У 2017 році наша бібліотека поповнилась збіркою Є. Осередчука ”Обрій”. У ній є спогади і роздуми, є теми рідної мови, батьківщини, історії, кохання…  

Презентація книжок Євгена Осередчука чи знайомство з його картинами — це завжди свято, явище довгоочікуване, значуще і приємне для всіх тих, хто не обділений наявністю культурних задатків і художнім смаком.

Добавить комментарий

Заполните поля или щелкните по значку, чтобы оставить свой комментарий:

Логотип WordPress.com

Для комментария используется ваша учётная запись WordPress.com. Выход /  Изменить )

Фотография Facebook

Для комментария используется ваша учётная запись Facebook. Выход /  Изменить )

Connecting to %s