Україна святкує День Європи

День Європи – це символ започаткування нової успішної моделі мирної співпраці між державами, що ґрунтується на спільних цінностях та інтересах.

Для українців  – це особливий день, адже Україну та ЄС єднають спільні цінності, історія та культура.

Щорічне відзначення згаданого заходу в нашій державі започатковано Указом Президента України від 19 квітня 2003 р. № 339, яким встановлено третю суботу травня датою святкування в Україні Дня Європи.

Цього року свято відзначатимуть 15 травня. Традиційно, урочиста церемонія відкриття Дня Європи проходить у Києві. На центральній вулиці Києва – Хрещатику облаштовується так зване «Європейське містечко» за сприяння Представництва ЄС в Україні та посольств держав-членів ЄС. Таке містечко складається з павільйонів, що представляють Україну, кожну державу-члена ЄС, Європейську Комісію та міжнародні організації. У павільйонах презентується географія, культура, історія та найбільші міста держав-членів ЄС, організовуються публічні дебати з послами та представниками української влади, проводяться вікторини з європейської тематики та мовні курси, облаштовуються «куточки національних страв» держав-членів ЄС тощо.

Багаторічній досвід організації Дня Європи в Україні вказує на те, що цей День поступово стає справою державного значення і відіграє непересічну роль у формуванні громадської думки в Україні про майбутнє нашої держави в європейській сім’ї народів.

Формуванню позитивної громадської думки щодо євроінтеграції України, знайомству українців з європейськими цінностями та традиціями, популяризації європейського культурного надбання сприятиме знайомство з книжками, які Ви зможете взяти в нашій бібліотеці:

Драч, Іван. Політика / Іван Драч . — Київ : [s. n.], 1997. – 392 с.

Збірник статей, доповідей, інтерв’ю та виступів відомого письменника, громадського й політичного діяча Івана Драча цікавий тим, що він об’єднаний наскрізною темою історичної долі вітчизни, національного відродження, єднання «українців з усіх Україн», роздумами про відповідальну місію інтелігенції в сучасному суспільно – політичному житті.

Кремень, Василь. Україна: шлях до себе / Василь Кремень, Василь Ткаченко. — Київ : [s. n.], 1999. – 446 с.

У монографії розглядається проблема суспільної трансформації України. Утвердження української ідентичності, винайдення Україною шляху до себе, визначення магістрального напряму суспільного поступу автори пов’язують з необхідністю зняття дилеми «Схід – Захід» шляхом культурно – політичного синтезу цивілізаційних надбань кожного народу на протязі «Великої Європи».

Сорока, Михайло. Світ відкриває Україну / Михайло Сорока. – Київ : Київська правда, 2011. – 782 с.

У книзі представлена широка панорама подій і найважливіші договірні документи, пов’язані з виходом на міжнародну арену та першими зовнішньо — політичними кроками незалежної української держави. Цікавими для знайомства будуть репортажі автора  про зарубіжні візити та переговори керівників України, безпосереднім свідком яких він був.

Добавить комментарий

Заполните поля или щелкните по значку, чтобы оставить свой комментарий:

Логотип WordPress.com

Для комментария используется ваша учётная запись WordPress.com. Выход /  Изменить )

Фотография Twitter

Для комментария используется ваша учётная запись Twitter. Выход /  Изменить )

Фотография Facebook

Для комментария используется ваша учётная запись Facebook. Выход /  Изменить )

Connecting to %s