Міжнародний науковий симпозіум ”Українсько-молдавські етнокультурні зв’язки в синхронії і діахронії”

Щорічно 10 листопада в усьому світі відзначають Всесвітній день науки в ім’я миру та розвитку (World Science Day for Peace and Development) – свято, засноване у 2001 році під егідою ЮНЕСКО. В цей день віртуальний простір об’єднав науковців, дипломатів, краєзнавців, громадських діячів з України, Республіки Молдова, Республіки Беларусь, Республіки Башкортостан та інших країн навколо постаті видатного науковця, дослідника, вченого і літератора, етнографа і фольклориста  Костянтина Поповича.

В рамках VI Наукових читань пам’яті академіка К. Ф. Поповича пройшов науковий симпозіум з міжнародною участю ”Українсько-молдавські етнокультурні зв’язкив синхронії і діахронії”.

Організаторами заходу стали: Інститут культурної спадщини Республіки Молдова, Центр етнології, Сектор ”Етнологія українців”, Українська громада ім. Петра Могили мун. Кишинів, а його партнерами: благодійники і установи, котрі через спонсорство, підтримку й співпрацю об’єднали свої зусилля в організації цієї конференції: Посольство України в Республіці Молдова, Примарія мун. Кишинева, Українська громада Республіки Молдова. Натхненниками цих цікавих та незабутніх заходів із року в рік виступають науковці сектору ”Етнологія українців” Інституту культурної спадщини Академії наук Молдови Катерина Сергіївна та Віктор Григорович Кожухарі.

Всі присутні долучилися до роботи наукового форуму з такими темами доповідей: 30 років від дня заснування сектору ”Етнологія українців” Інституту культурної спадщини; наукова і художня спадщина академіка К. Ф. Поповича в контексті молдовсько / румунсько-українських етнокультурних зв’язків; історичні та етнокультурні процеси молдовсько / румунсько-українського помежів’я в синхронії і діахронії; мова, фольклор, література, проблеми лінгво- і літературодидактики в міжкультурному просторі молдовсько / румунсько-українського помежів’я в минулому і на сучасному етапі.

Програмою читань було передбачено п’ять секційних засідань, у яких було зазначено до 20–ти виступаючих.

Завідуюча бібліотекою імені Лесі Українки міста Кишинів Людмила Барбе виступила з доповіддю «Бібліотека імені Лесі Українки – вимір у 30 років» В своїй презентації вона пройшла разом з бібліотекою її цікавий шлях в 30 років. Згадала як усе починалося, поділилася всім добрим і хорошим, що трапилося і просто пораділа тому, що є.

Вона отримала неабияку насолоду як від доброї організації так і від чудової атмосфери наукового спілкування!

Добавить комментарий

Заполните поля или щелкните по значку, чтобы оставить свой комментарий:

Логотип WordPress.com

Для комментария используется ваша учётная запись WordPress.com. Выход /  Изменить )

Фотография Facebook

Для комментария используется ваша учётная запись Facebook. Выход /  Изменить )

Connecting to %s